Moje książki

Serdecznie zapraszam Cię do Krainy Marzeń!

Pan koala nie pochwala straszenia

Ilustracje Izabela Rej
Wydana · 09/2022 · Self-publishing · 32 stron · miękka okładka

Pan Koala mieszka w zoo wraz z innymi zwierzętami – żyrafami, pszczołami, flamingami i pandami.

Do zoo przychodzą dzieci, które czasami trochę psocą, więc Pan Koala pokazuje im, że pewnych rzeczy robić nie należy. W tej niepozornej książeczce znajdziecie ciekawą historię, zabawne ilustracje, zagadki i zadania do wspólnej zabawy.


Przygoda Wielka

Ilustracje Małgorzata Herrera
Wydana · 06/2022 · DZIWIMISIE · 80 stron · twarda okładka

To historia uzależnionego od gier komputerowych chłopca. Ma on spędzić całe wakacje na wsi. Jak zmieni się jego życie, gdy nie będzie mógł używać komputera? Czy pozna nowych przyjaciół? Jakie będzie miał przygody?

Ta propozycja porusza również temat straty i skierowana jest dla czytelników w wieku 7+.

Jeśli ciekawi Cię jak prezentuje się ta książka to zajrzyjcie na stronę portalu granice.pl.


Pan koala nie pochwala śmiecenia

Ilustracje Izabela Rej
Wydana · 03/2022 · Self-publishing

To seria książek dla dzieci w wieku 2-4 lat. Miś koala mieszka w zoo i obserwuje odwiedzające go dzieci. Jeśli ich zachowania są krzywdzące dla innych lub nawet niebezpieczne, miś koala stara się im to wytłumaczyć.


Potworna sprawa

Ilustracje Ewa Kownacka
Wydana · 01/2022 · Dziwimisie · 108 stron · twarda okładka

Ojciec Lucka, badacz potworów zostaje niesłusznie aresztowany przez wojska króla. Chłopiec chce go uwolnić. Rusza z przyjaciółmi na misję odnalezienia potwora. Na każdym kroku spotkają ich jednak trudności. Gdy już znajdują potwora, okazuje się, że nie są w stanie się z nim porozumieć. A może pomoże w tym zaszyfrowana wiadomość w notatkach ojca?

Tymczasem okoliczni mieszkańcy zapadają na tajemniczą chorobę - niemożycę. Choroba dotyka także małą córkę króla. Lucek odkrywa, że kolejny raz, to właśnie potwór może okazać się pomocny i przynieść lekarstwo na chorobę. Jednak potwór został pojmany! Czy uda się chłopcu uwolnić potwora, wyleczyć mieszkańców i przekonać króla, by ten uwolnił jego ojca?

Jest to historia o przyjaźni, miłości, walce i pokonywaniu własnych lęków. Przede wszystkim to opowieść, z której czytelnik dowiaduje się, że nie należy oceniać po pozorach oraz że cechy, których w sobie nie lubimy, mogą nieoczekiwanie stać się naszymi atutami.

Książki szukające wydawcy

Zobacz

Książki szukające wydawcy

“Pogromcy złych snów” - seria krótkich opowiadań

Głównym bohaterem jest Grześ. Ten 8-letnic hłopiec miewa prorocze sny i wraz z grupą kolegów próbuje odwrócić bieg wydarzeń.

“Ciężka jak baletnica” - roboczy tytuł

Historia Agaty - nastolatki, która jest baletnicą. To moja pierwsza książka dla starszych czytelników. Porusza temat pierwszej miłości, bulimii, szukania poczucia własnej wartości i przyjaźni.

“Mania i dzikie zwierzęta” - seria opowiadań.

Pięcioletnia dziewczynka, która wraz ze swoją małpką Hop-hop wskakuje do książki, aby dzięki niej odbyć niesamowite przygody. Mania, bo takie imię nosi główna bohaterka tęskni za swoim tatą - marynarzem. Lekarstwem na smutki okazuje się magiczna książka.

“Pojazdy ratownicze”

W tej serii powstały - “Mały wóz strażacki” i “Mały radiowóz”. W opowiadaniach głównymi bohaterami są pojazdy ratownicze, ale marzenia i problemy z jakimi się borykają są bardzo bliskie dzieciom.

“Kapitan Odd Waga”

Historia chłopca, którego jedyną rozrywką jest czytanie książek. Można zapytać: czego chcieć więcej? To takie piękne zajęcie. Jednak Franek chce mieć przyjaciół i wstydzi się swojej odmienności. Przełomowa w jego życiu okazuje się książka o Kapitanie Odd Wadze. Dzięki poznaniu tego osobliwego człowieka we Franku zachodzi ogromna zmiana.

To opowieść o odmienności i poczuciu wyobcowania, ale też o przełamywaniu swoich lęków i przede wszystkim o magii książek.

Seria bajek o zwierzętach

  • O króliku, który chciał zostać królem
  • O ślimaku, który szukał domu
  • O gąsienicy, która bała się wysokości
  • O rozgwieździe, która stała się gwiazdą
  • O słoniu, który chciał się zasłonić

“Podziemna przygoda Szymka”

Opowiadanie o chłopcu, który zostaje zmniejszony i trafia do kanałów. Jego pozornie zwyczajna mama rusza mu na ratunek, ponieważ posiada magiczne moce. To za jej sprawą chłopca poszukuje czarownica Kurzajka wraz z mężem Pypciem.

To opowieść pełna magii, humoru i mówiących zwierząt. Mówi również o sile rodzicielskiej miłości i konieczności dbania o środowisko i naturę. Wierzę w tę historię, bo jest mi bardzo bliska. Pisałam ją z potrzeby serca, aby ludzie bardziej dbali o swoje otoczenie, ale też po to, by dać dzieciom odrobinę uśmiechu.